Andelsboligforeningen Solgården
Hop til indhold
  • Forside
  • Nyheder
  • Dokumenter
    • Vedtægter m.m.
    • Mødereferater
    • Dokumentarkiv
  • Faciliteter
    • Gæsteværelse
    • Festlokale
    • Vaskeri m.m.
  • Kontakt
    • Bestyrelsen m.fl.
    • Kommunikation
  • Køb og salg
    • Køb og salg
    • Intern venteliste
  • Om Solgården
  • Håndtering af affald
← Varme- og varmtvands-lukning i morgen (04-09-2024)
Referat fra bestyrelsesmøde 21/08/2024 →

Udskiftning af radiatormålere

Udgivet den 09/09/2024 af Admin Solgaarden

Kære andelshavere,

Som I måske allerede har set, får vi besøg af Techem på torsdag, fredag og mandag. Der er lagt en seddel i postkassen, hvor I kan se hvilken dag de kommer hos jer.
Techem skal udskifte målerne på radiatorerne, da de målere vi har er ved at blive udfaset. Techem udfører samtidigt pletmaling af radiatoren, hvor de nuværende målere sidder, da de nye målere kommer til at sidde lidt højrere på radiatoren end de nuværende. Techem udfører pletmalingen i én af to nuancer af hvid. Det kan ikke garanteres at farven passer 100%.
De nye målere kan fjernaflæses, ligesom de nye vandmålere, som blev installeret ved rørudskiftningen. Fremover skal Techem altså ikke have adgang til lejlighederne for at aflæse målere.

Hvis I ikke kan være hjemme i tidsrummet, er det muligt at aflevere en nøgle, senest dagen før, i Steffens brevsprække (Regenburgsgade 5, 1. tv.). Bemærk: nøglerne udleveres til Techems installatør, som dermed får adgang til lejligheden uden opsyn. Husk at skrive navn på nøglen (der står en kasse med nøglemærker i det store vaskeri).

Mvh bestyrelsen

Bogmærk permalinket.
← Varme- og varmtvands-lukning i morgen (04-09-2024)
Referat fra bestyrelsesmøde 21/08/2024 →
  • Søg på siden

  • Quicklinks

    • Kontakt bestyrelsen
    • Book Gæsteværelse
    • Book Festlokale
    • Solgårdens Facebookside
    • Tilmeld mailing-liste(r)
      • Afmeld
Andelsboligforeningen Solgården
Drevet af WordPress.